Lokalita

Jedinečné bydlení je zasazeno v klidné uličce Stará cesta. Ta se mění v lesní cestu a pokračuje až k lesoparku Dobeška rozprostírajícím se na Branické skále. Toto magické místo tyčící se nad břehy Vltavy je spojeno s bohatou minulostí a vyskytují se domněnky, že skutečný Vyšehrad, jak jej známe z bájí a legend, stával právě na těchto skalách. Pohled z vrchu nabízí neutuchající zážitek s výhledem na Prokopské údolí, Barrandovské skály, Petřínskou rozhlednu či Hradčany s Pražským hradem. 

PŘÍRODA

Tato lokalita přímo vybízí k řadě příležitostem rekreace a sportovním aktivitám. Je příjemným místem pro pěší procházky, in-line bruslení na nedaleké trase nebo projížďky na kole po přilehlé cyklostezce. 

Lesopark Dobeška, Branické skály, Cyklotrasy, In-line stezka podél Vltavy, Vyšehrad  

OBČANSKÁ VYBAVENOST

V blízkosti bytového domu naleznete řadu škol a školek, dětských hřišť, sportovních center, golfový klub, polikliniku s lékárnou a veterinární ordinaci atd.  

MŠ Smarties, MŠ Mezivrší, MŠTrojlístek, Dětský koutek Pohádka, ZŠ Školní, ZJŠ Jeremenkova, ZŠ Na Planině, Jazyková škola Rybička, Golf & Country Club Hodkovičky, Dětské hřiště pod Branickou skálou, Krytý bazén Zelený pruh, Poliklinika Zelený pruh, Lékárna Braník, Veterinární ordinace Ke Krči, OC Arkády Pankrác, OC Novodvorská Plaza 

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Místo poskytuje vynikající dopravní spojení do historického centra Prahy (Vyšehrad 5 minut, Národní divadlo 10 minut, Karlův most 15 minut, Pražský hrad 17 minut, Letiště Václava Havla 50 minut) díky nedalekým zastávkám mhd. 

Tramvaj: 3, 17, 52, Bus: 118, 170, 196, 197, 501, Metro: Pankrác (C), Vyšehrad(C), Budějovická(B), Karlovo náměstí(B)

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ VYŽITÍ

Pokud hledáte vyžití toho rázu, zcela jistě Vás zaujmou blízká divadla, architektonické skvosty, řada památek či muzeí… 

Divadlo Dobeška, Branické divadlo, Divadlo Duncan, Branický pivovar, Branické ledárny, Muzeum Pražského vodárenství, Dvořákova vila, kostel svatého Prokopa, Dominikánský dvůr

sdílet
Facebook Twitter Google+
© Copyright 2014 bytový dům pod branickou skálou